HIM stručné info

8. června 2013 v 12:47 |  HIM
Jestli jste nikdy neslyšeli o finské lovemetalové kapele HIM, tak je tento článek pro vás, aby jste se s nimi alespoň trochu seznámili:
Dříve se jmenovali His Infernal Majesty, ale později název zkrátili na HIM kvůli dlouhým názvům alb. (Jejich 1. album, demo 666 Ways to love: Prologue má už samo o sobě dlouhý název a když se k tomu připíše ještě His infernal Majesty,.....) Existují zhruba od roku 1993, tehdy tam byli jen Ville Valo (zpěv), Migé Amour (baskytara) a Linde (kytara.) Potřebovali bubeníka, tak si vzali Juhanu Rantalu z kapely Slumgudgeon, protože se jim líbil jeho styl. Přišel k nim i klávesák Antto Melasniemi, Villeho znal už dřív, ale později ho vyhodili, protože Villemu se nelíbila jeho povaha a lenost. Nahradil ho bisexuál Jussi Mikko Salminen, který prý nosil sukně. Juhana Rantala odešel v roce 1999 po nahrání 1. vydaného alba Greatest lovesongs vol. 666 z rodinných důvodů. Po Juhanovi přišel Gas Lipstick, který v HIM už zůstal. Jussi odešel v roce 2000 po vydání alba Razorblade Romance, na němž byl hit Join me in Death, který je proslavil. Jusku nahradil další bisexuál, Emerson Burton.
V roce 2002 vydali pomalé a melancholické album Deep Shadows and Brilliant Highlights. Různí novináři se jich pořád ptali, co znamená jejich styl Love metal, tak se rozhodli vydat album, které ponese název jejich stylu, aby všem ukázali svůj styl. Na obale je jejich znak, heartagram, spojení pentagramu a srdce. Ville ho vymyslel v den svých 20. narozenin, když měl kocovinu. Říká, že je to spojení lásky a nenávisti, značí jejich styl a je to novodobý jing jang.
Roku 2005 vydali podobně velké album jako Razorblade Romance: Dark Light. S tímhle albem se jim jako 1. Finům podařilo prosadit se v severní Americe. Podle mého názoru je tak trochu pesimistické, temné a smutné, nejlepší je ho poslouchat večer, když už je šero, nebo nejlépe při dešti a bouřce. Obal se k albu neskutečně dobře hodí, neumím si představit, že by tam mělo být něco jiného.
Po Dark Light vydali jejich nejtvrdší album Venus Doom. Ville byl v té době na protialkoholovém léčení, prožíval tehdy se rozcházel se svou přítelkyní a vyrovnával se se ztrátou blízkého přítele, pro kterého napsal píseň The kiss of Dawn. Na albu je i jejich nejratší a nejdelší píseň: Song or Suicide a desetiminutová Sleepwalking past hope, která je tak dobrá, že by klidně mohla být i singl.
V roce 2010 vydali popovější album Screamworks: Love in Theory and Practice. Na obale je ''fotka'' sochy jeptišky, kterou má Ville doma. Několikrát ji upravil ve photoshopu tak, že má dvojité oči a rty. Má to zvláštní vliv na psychiku, když se na to díváte dlouho, tak je vám z toho až špatně.
Po dvouleté pauze vydaliýběrové album XX - Two Decades of Love metal jako připomínku své dvacetileté existece.
A konečně zbrusu nové album Tears on Tape, kreré vyšlo 26. 4 2013 ve Finsku a ve Spojeném království, 29. 4. v Němesku, UK, Irsku a v Evropě a 30. 4. v USA a v Kanadě. Některé písničky jsem si pouštěla, největší favorit je Love without tears. Nemožu si pomoct, ale pořád mi připomíná One last time. Všechny 3 klipy jsem viděla, nejvíc se mi líbí All lips go blue, Ville tam vypadá pěkně a jsou tam v záběru všichni členové. Překvapilo mě video k Tears on tape, protože je tam dost cizích lidí. Dřív měli ne videích jen sebe, maximálně nějaké holky, ale ted' to bylo vyloženě o jiných lidech. A když jsem viděla video k Into the night, měla jsem dost. Podle mě jejich nejhorší video, připomíná mi to Funeral of hearts, protože jsou tam staří lidé, ale narozdíl od Funeral of hearts ti starci nevypadají št'astně, ale dřou a namáhají se s cihlama na skládání heartagramu, zetímco Ville si vyzpěvuje a pak tam přihodí jednu cihlu jen tak aby se neřeklo. Celá ta atmosférea se mi nelíbí, je to takové dost tmavé a osvětlení depresivní. A Ville tam taky nevypadá bohužel nijak extra pěkně. Jinak ta písnička má dobrý začátek a celá je dobré, ale nesmím se při ní dívat na to video.......
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama